Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Czy Bytom to miejsce, w którym łatwo o pracę?

Dodano: , źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Poszukując miejsca, w którym będzie się nam dobrze żyło, przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na panujący tam rynek pracy. Gdy przyjrzymy się mu bliżej, zapoznamy się z warunkami, jakie dominują w danym mieście i łatwiej będzie się nam zdecydować, czy chcemy tam zamieszkać lub zostać na dłużej. Sprawdźmy więc, co może zaoferować nam Bytom. Jakie są tam średnie zarobki? Jacy specjaliści są najbardziej poszukiwani? I gdzie warto ubiegać się o pracę?

Czy warto pracować w Bytomiu?

Województwo śląskie odznacza się najwyższym stopniem urbanizacji oraz gęstości zaludnienia. To także jedno z najlepiej rozwiniętych regionów w kraju. Należącym do tego regionu miastem na prawach powiatu jest właśnie Bytom. W 2017 roku został przyłączony do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, czyli ośrodka gospodarczego, handlowo-usługowego oraz centrum działalności produkcyjnej. Zachodzące zmiany w górnictwie i hutnictwie doprowadziły do modernizacji wielu rozwiązań, przez co obecnie funkcjonują tam dwie kopalnie. Poza przemysłem, jednym z głównych sektorów, na którym polega gospodarka Bytomia, jest handel i usługi. Trzy duże centra handlowe, ale także samo centrum miasta, gdzie znajduje się wiele sklepów, przyciągają zarówno usługobiorców z całej gminy, jak i kolejnych inwestorów. Jeśli chodzi o stopę bezrobocia, jeszcze w październiku 2022 roku wynosiła ona 8%. I choć na tle województwa, nie jest to najlepszy wynik, można jednak zauważyć jego znaczący spadek, porównując obecny stan do tego sprzed kilku miesięcy. Warto zaznaczyć, że potencjał miasta jest dostrzegany, dzięki czemu wciąż powstają nowe miejsca pracy. 

Bytom wyróżnia się dobrze rozwiniętą infrastrukturą miejską, a przy tym umiejscowieniem w samym sercu województwa. Sprawne połączenia z innymi miastami kluczowymi dla całej aglomeracji to jedna z jego głównych zalet. Ma to bezpośredni wpływ na rozwój branży budowlanej, handlowej czy produkcyjnej. Ponadto w niedalekiej odległości od Bytomia znajduje się Międzynarodowy Port Lotniczy w Pyrzowicach, co ułatwia podróżowanie nie tylko w granicach kraju. Wszystkie te czynniki wpływają na rozwój przedsiębiorczości w mieście.

Najbardziej poszukiwane zawody w Bytomiu

Jeśli chcemy zyskać pewność, co do znalezienia miejsca pracy z dobrymi warunkami, zacznijmy od zweryfikowania, które zawody są najbardziej poszukiwane w danym mieście. Bytom jako ośrodek przemysłowo-handlowy będzie przede wszystkim potrzebował pracowników właśnie w tych sektorach. Można zaobserwować deficyt na stanowiskach takich jak monter instalacji budowlanych, murarz, tynkarz, pracownik budowlany, ale także w obsłudze klienta. Ponadto na zatrudnienie mogą liczyć kierowcy samochodów ciężarowych, piekarze czy nauczyciele. Przekrój zawodów jest naprawdę szeroki, dlatego warto szukać pracy w branży, która najbardziej nas interesuje.

Gdzie szukać pracy w regionie?

Podczas poszukiwania pracy liczy się nasz czas. Nie chcemy przecież stracić szansy na aplikowania na wybrane przez nas stanowisko, tylko dlatego, że zbyt późno znaleźliśmy ogłoszenie i termin rekrutacji minął. Z tego powodu warto korzystać ze specjalistycznych platform, gdzie atrakcyjne oferty znajdziemy w jednym miejscu. Możemy więc sprawdzić takie ogłoszenia o pracę Gowork.pl, gdzie w prosty sposób wybierzemy te, które najbardziej będą spełniać nasze oczekiwania. Wygodne filtry ułatwiają poszukiwania, dlatego mamy pewność, że strona trafnie dopasuje ofertę do zaznaczonych przez nas oczekiwań.

Ładowanie Rozmowy