Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Basen czy jacuzzi dmuchane – co wybrać do ogrodu?

Dodano:

Każdy chciałby poczuć trochę ochłody podczas upałów. Decydując się na własne jacuzzi lub basen w ogródku możemy zapewnić sobie i najbliższym trochę luksusu podczas gorących dni. Co wybrać? Basen czy jacuzzi dmuchane? Co będzie lepszym rozwiązaniem do ogródka?

Jaki basen wybrać do ogrodu?

Sezonowy basen to idealne rozwiązanie dla dzieci i dorosłych. Nadaje się do małego i dużego ogrodu. Jego głębokość zależy od preferencji domowników. Jeśli basen ma być używany głównie przez dzieci warto zainwestować w niezbyt dużą głębokość, by zabawa była bezpieczna. Baseny stelażowe bywają także dość głębokie tak, by nawet dorośli mogli czerpać zabawę z pluskania się w wodzie. Jest tak wiele wielkości i głębokości, że każdy znajdzie basen idealny do swojego ogródka. Korzystanie z basenu jest bardzo komfortowe i wygodne, można w nim zrelaksować się i odpocząć, szczególnie podczas upalnych dni. Daje też mnóstwo zabawy nie tylko dla najmłodszych. Nawet najmniejszy basen to ogromna ilość zabawy i przygód. Dlatego warto dopasować do przestrzeni swojego ogródka odpowiedni basen rozporowy lub stelażowy. Warto wybrać basen dobrej jakości, który posłuży przez wiele sezonów. Można do niego dokupić wiele ciekawych akcesoriów i nie można zapominać o gadżetach do jego czyszczenia.

Dla kogo ogrodowe jacuzzi?

Uważa się, że jacuzzi dmuchane to niezwykle elegancka alternatywa dla basenu stelażowego. Co prawda nie będzie tak duże jak klasyczny basen, ale ma kilka dodatkowych funkcji, które podwyższają jego zalety. Jest wykonane z wytrzymałego i grubego PCV, a jego konstrukcja posiada stelaż, dzięki czemu jest niezwykle stabilne i można w nim swobodnie siedzieć, bez obaw o wylewanie się wody. Z łatwością można z niego wychodzić i wchodzić, a dodatkowo nie zajmuje więcej miejsca niż basen. Może także pełnić jego funkcję, wystarczy nie włączać bąbelków ani opcji podgrzewania wody, wtedy nawet w upalne dni można się w nim schłodzić. Wieczorem można zagrzać wodę i cieszyć się z ciepłej kąpieli na świeżym powietrzu w gronie przyjaciół.

Stanowi też piękną ozdobę ogrodu, może być wyposażone w kolorowe światło LED i może w nim siedzieć nawet do 7 osób, wszystko zależy od jego wielkości. Koszty utrzymania jacuzzi są porównywalne do tych z basenu, ale jego zaletą jest mobilność. Jeśli w środku nie ma wody można z łatwością je przestawić. Wybierając jacuzzi trzeba określić, ile osób będzie z niego korzystać na co dzień. Najlepszym rozwiązaniem jest czteroosobowe, można wtedy zaprosić gości, a dzieci mogą także bawić się w środku. Jak wybrać jacuzzi? Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na konstrukcję i stelaż, bardzo ważna jest jakość podzespołów takich jak pompa do wody oraz panel sterujący. Jacuzzi najlepiej postawić na tarasie lub na trawie, a ilość prądu jaki zużywa nie jest ogromna. Rachunki mogą zwiększyć się do 200 zł w sezonie letnim. Dmuchane jacuzzi można obudować drewnianym stelażem, będzie wyglądać wtedy jeszcze bardziej luksusowo i zachowa piękny wygląd na długo. Szeroką ofertę basenów ogrodowych znajdziecie na renovey.com.

 

Ładowanie Rozmowy